خانه / اخبار / وزیر اقتصاد : نباید امنیت سرمایه‌گذاری را با بدبینی از بین برد

وزیر اقتصاد : نباید امنیت سرمایه‌گذاری را با بدبینی از بین برد

عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه نمی‌توان با اصل بدبینی،‌ امنیت سرمایه‌گذاری را از بین برد، گفت: در جلسه با وزیر اقتصاد برای اجرای راهکارهای مبارزه با فساد اعلام کردم هوشمند سازی اقتصاد کشور، مهمترین راه در جهت مبارزه با فساد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان به گزارش فارس، محمد علی وکیلی در مراسم رونمایی از دو خودروی تجاری با بیان اینکه شرکت‌های خودروساز به علت دولتی بودن، گران اداره می‌شوند، اظهار داشت: هفته پیش از یکی از خودروسازی‌ها بازدید داشتم و در آنجا اعلام کردم که وقتی فردی شعار محوری حاکم بر روابط کارش، رضایت‌مندی مشتری نیست این موضوع نشان می‌دهد که در گفتمان خودباوری انحراف وجود دارد.

وی ادامه داد: با تصمیمات غلط، سایت‌های خودروسازی در خارج از کشور با پول مردم  ایجاد شد که به جای آنکه نمایش اقتدار کشور باشد به لانه مارها تبدیل شده و هر سال نیز هزینه‌هایی را به کشور تحمیل می‌کند که ما مدارا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هر تصمیمی در مسیر نا امن کردن سرمایه‌گذاری خارجی، مطابق با خواست دشمن خواهد بود، افزود:‌ اگر قرار است بخش خصوصی، موتور محرک اقتصاد کشور باشد باید حس امنیت به این بخش برگردد.

وکیلی تاکید کرد: نمی‌توان به نام مبارزه با فساد کاری کرد که سرمایه‌ها از کشور خارج شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با وزیر اقتصاد برای اجرای راهکارهای مبارزه با فساد، افزود:‌در این جلسه اعلام کردم مبارزه با فساد، لوازمی دارد. هوشمند سازی اقتصاد کشور، مهمترین راه در جهت مبارزه با فساد است.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: هوشمند سازی مجوزها در فضای کسب و کار و گمرکات که از رهگذر تشکیل دولت الکترونیک اتفاق می‌افتد، لازمه مبارزه با فساد در کشور است.

وی اظهار داشت: کشور را پلیسی کردن و برای هر کارآفرین یک پلیس گذاشتن و برای هر پلیس هم یک پلیس دیگر منصوب کردن، راه مبارزه با فساد نیست. بلکه باید مبارزه با فساد به گونه‌ای که چرخش پول مشخص باشد، اتفاق بیفتد.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه بر دیوان سالاری حاکم و نظام اداری موجود باید ذره بین گذاشته شود، تصریح کرد: نمی‌توان با اصل بدبینی،‌ امنیت سرمایه‌گذاری را از بین برد.

وی تأکید کرد:‌ تحریم‌ها فرصت طلایی برای اقتصاد کشور ایجاد کرده به شرطی که اجازه دهیم اقتصاد خود را از گرداب دولتی بودن نجات دهد.

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *