خانه / اخبار کوتاه / وجود ۷۵۰ پروژه نیمه تمام بازآفرینی شهری در کشور

وجود ۷۵۰ پروژه نیمه تمام بازآفرینی شهری در کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که حدود ۷۵۰ پروژه نیمه تمام در حوزه بازآفرینی شهری در کشور داریم، گفت: تاکنون نگاه به بافت های فرسوده مانند سایر مناطق بوده که منطقی نبوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان از تسنیم ، سید محمد پژمان با تاکید بر کارشناسی ضعف های موجود در بازآفرینی شهری، اظهار کرد:‌تنها راه حل پیش رو، حضور و مشارکت مردم در اجرای طرح ها در کنار ارائه مشوق های دولت است تا برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار به توفیق برسد.

وی با بیان این‌که بافت‌های فرسوده زمانی کانون اصلی شهرها بوده اند اما متناسب با تغییرات روز پیش نرفته اند، تصریح کرد: معابر محدود و باریک در بافت های مختلف پاسخگوی شرایط زندگی امروز نیست. همچنین به منظور کمبود سرانه های خدماتی در این مناطق شهرداری ها و دولت باید عرصه های مناسبی از این محدوده ها را برای اینگونه خدمات در اختیار بگیرند.

وی با یادآوری این‌که تاکنون نگاه به بافت های فرسوده مانند سایر مناطق بوده که منطقی نیست، افزود:‌ شرایط پیش رو می طلبد هزینه های اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار را کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ، گفت: تخفیف ۱۰۰ درصدی در صدور پروانه ها، تسهیلات ارزان قیمت و تخفیف های سازمان نظام مهندسی از اقدامات مثبتی بوده که برای اجرای بازآفرینی شهری محقق شده است.

 

IccairTelegram

همچنین

صادرات ایران به عراق در جریان است

عضو هیأت رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق گفت:‌ صادرات ایران به عراق ادامه دارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *