خانه / اخبار / عضو هیات مدیره انجمن: حفظ بازار عراق با استمرار حضور شرکت های فعال میسر است

عضو هیات مدیره انجمن: حفظ بازار عراق با استمرار حضور شرکت های فعال میسر است

فرزین مهدیار در نشست بررسی و تبیین فعالیت ها، پروژه ها و اقدامات شرکت های عضور انجمن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی در کشور عراق، گفت: بازار بزرگ اقتصادی عراق با استمرار حضور و ادامه فعالیت شرکت های ایرانی حفظ خواهد شد.

وی افزود: پیمانکاران شاغل در عراق با عملکرد مناسب خود زمینه حضور فعال دیگر شرکت های ایرانی را فراهم خواهند کرد.

مهدیار گفت: ۳۰۰ میلیارد دلار بازار تعریف شده در عراق را نباید از ذهن فعالان اقتصادی ایران خارج کرد.

نایب رئیس کمیته عراق تاکید کرد: دولت و نظام اسلامی ایران به جز مسائل سیاسی و دیگر ارتباطات نزدیک دیگری که با عراق دارد ، باید برای صدور خدمات فنی مهندسی نیز اولویت قائل شود.

مهدیار گفت: در شرایط موجود برای این همه نیروی کار در صنعت احداث زمینه وجود ندارد و بهترین بازار کشور عراق است که با ویژگی های خاص مانند مرز زمینی و هزینه کردهای کم می توان به نتایج بسیار خوبی دست یافت.

وی با اشاره به انتشار برخی خبرها به نقل از خود در سایت های خبری تصریح کرد: شرکت های شاغل در عراق ۲۰۰ میلیون دلار وام از دولت گرفته اند ، سالانه هفت درصد بهره و کارمزد داشته ، حدود ۳۰ درصد به این وام اضافه شده و آواری شده که پیمانکاران نمی توانند تحمل کنند.

مهدیار افزود: از طرف دیگر این پیمانکاران حدود ۶۰۰ میلیون دلار مطالبات دارند که شامل ضرر و زیان و صورت وضعیت است ، در حالیکه گفته شده ۲۰۰ میلیون دلار وام به ۶۰۰ میلیون دلار رسیده و این عدد صحیح نیست.

بیش از ۳۰ شرکت عضو انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران حدود ۶۰ پروژه ساختمانی، سدسازی، راه و راه آهن، تلمبه خانه و نفتی و …. را از سال ۲۰۰۱۲ میلادی در کشور عراق را آغاز کرده اند که با ظهور جنگ داخلی در این کشور با مشکلات عدیده ای مواجه و مطالبات خود را دریافت نکرده اند.

 

IccairTelegram

همچنین

دولت وضعیت مرزهای صادراتی‌ را به صورت آنلاین اطلاع‌رسانی کند

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران گفت : دولت به عنوان حاکمیت، باید ستاد اطلاع‌رسانی برخط ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *