خانه / اخبار / صالحی: دولت باید ارکستراسیون درستی برای هدایت صادرات خدمات فنی مهندسی داشته باشد

صالحی: دولت باید ارکستراسیون درستی برای هدایت صادرات خدمات فنی مهندسی داشته باشد

دبیر کل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران گفت: دولت باید با یک هماهنگی مناسب یک ارکستراسیون درستی برای هدایت صادرات به ویژه خدمات فنی و مهندسی کشور داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن، بهمن صالحی در نشست بررسی و تبیین فعالیت ها ، پروژه ها و اقدامات شرکت های عضو انجمن در کشور عراق افزود: یکی از مسائلی که باعث می شود به صورت چالش در حوزه های مختلف با آن برخورد کنیم این است که دولت در بخش هایی دارای وظیفه صریح، روشن و یکپارچه برای پرداختن به موضوع با اهمیتی مانند صادرات خدمات فنی و مهندسی نیست.

وی اضافه کرد: این توقع هست که همه دستگاه ها اگر معافیت، تسهیل یا تشویقی برای صدور این نوع خدمات وجود دارد، به صورت یکپارچه موضع اصولی داشته باشند و بدین ترتیب نباشد که لزوم معافیت خدمات فنی مهندسی از برخی عوارض مورد توجه بعضی دستگاه ها قرار گیرد و برخی دیگر در دایره دولت روش دیگری اتخاذ کنند.

صالحی اظهار داشت: اگر قرار است این چارچوب ادامه پیدا کند و به عنوان پیشرانه های اصلی اقتصاد شناخته شود ، نیازمند یک ارکستراسیون درستی در دولت برای هدایت صادرات به ویژه صدور خدمات فنی مهندسی است.

دبیرکل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی ایران در بخش دیگری ادامه داد: سه وظیفه اصلی دولت ها هدایت، حمایت و نظارت است.

صالحی افزود: هدایت یکی از درست ترین و اساسی ترین وظایف به شمار می رود و امروز توقع صادرات خدمات فنی و مهندسی برای تعریف استراتژی رشد اقتصادی ، هدایت صریح، روشن و درست دولت برای بخش های مختلف اقتصادی است.

بیش از ۳۰ شرکت عضو انجمن در کشور عراق پروژه های عظیم ساختمانی، تاسیساتی، نیروگاهی، راه و راه آهن در دست اجرا دارند که باتوجه به مشکلات جنگ داخلی عراق و ایجاد ناامنی بسیاری از این طرح ها به طور عملی از فعالیت باز ایستاده است.

نظر به اهمیت کشور عراق به عنوان همسایه نزدیک و غرب ایران، امکانات صادرات خدمات فنی و مهندسی و لزوم رسیدگی به مسائل و مشکلات شرکت های یاد شده از اولویت جدی برخوردار است.

انتظار می رود دولت با درنظر گرفتن شرایط موجود اقتصادی کشور و تحریم های نفتی، برای رواج صدور خدمات فنی و مهندسی به عنوان بهترین جایگزین، در امر درآمدزایی ، اشتغال و تقویت مناسبات اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی با کشور همسایه به این مهم توجه ویژه داشته باشد.

 

IccairTelegram

همچنین

مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسویه بدهکاران بانکی فراهم می‌شود

ییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعطای مجوزهای لازم برای اجرای قانون تسهیل تسویه ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *