خانه / اخبار / صالحی: دولت باید ارکستراسیون درستی برای هدایت صادرات خدمات فنی مهندسی داشته باشد

صالحی: دولت باید ارکستراسیون درستی برای هدایت صادرات خدمات فنی مهندسی داشته باشد

دبیر کل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران گفت: دولت باید با یک هماهنگی مناسب یک ارکستراسیون درستی برای هدایت صادرات به ویژه خدمات فنی و مهندسی کشور داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری انجمن، بهمن صالحی در نشست بررسی و تبیین فعالیت ها ، پروژه ها و اقدامات شرکت های عضو انجمن در کشور عراق افزود: یکی از مسائلی که باعث می شود به صورت چالش در حوزه های مختلف با آن برخورد کنیم این است که دولت در بخش هایی دارای وظیفه صریح، روشن و یکپارچه برای پرداختن به موضوع با اهمیتی مانند صادرات خدمات فنی و مهندسی نیست.

وی اضافه کرد: این توقع هست که همه دستگاه ها اگر معافیت، تسهیل یا تشویقی برای صدور این نوع خدمات وجود دارد، به صورت یکپارچه موضع اصولی داشته باشند و بدین ترتیب نباشد که لزوم معافیت خدمات فنی مهندسی از برخی عوارض مورد توجه بعضی دستگاه ها قرار گیرد و برخی دیگر در دایره دولت روش دیگری اتخاذ کنند.

صالحی اظهار داشت: اگر قرار است این چارچوب ادامه پیدا کند و به عنوان پیشرانه های اصلی اقتصاد شناخته شود ، نیازمند یک ارکستراسیون درستی در دولت برای هدایت صادرات به ویژه صدور خدمات فنی مهندسی است.

دبیرکل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی ایران در بخش دیگری ادامه داد: سه وظیفه اصلی دولت ها هدایت، حمایت و نظارت است.

صالحی افزود: هدایت یکی از درست ترین و اساسی ترین وظایف به شمار می رود و امروز توقع صادرات خدمات فنی و مهندسی برای تعریف استراتژی رشد اقتصادی ، هدایت صریح، روشن و درست دولت برای بخش های مختلف اقتصادی است.

بیش از ۳۰ شرکت عضو انجمن در کشور عراق پروژه های عظیم ساختمانی، تاسیساتی، نیروگاهی، راه و راه آهن در دست اجرا دارند که باتوجه به مشکلات جنگ داخلی عراق و ایجاد ناامنی بسیاری از این طرح ها به طور عملی از فعالیت باز ایستاده است.

نظر به اهمیت کشور عراق به عنوان همسایه نزدیک و غرب ایران، امکانات صادرات خدمات فنی و مهندسی و لزوم رسیدگی به مسائل و مشکلات شرکت های یاد شده از اولویت جدی برخوردار است.

انتظار می رود دولت با درنظر گرفتن شرایط موجود اقتصادی کشور و تحریم های نفتی، برای رواج صدور خدمات فنی و مهندسی به عنوان بهترین جایگزین، در امر درآمدزایی ، اشتغال و تقویت مناسبات اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی با کشور همسایه به این مهم توجه ویژه داشته باشد.

 

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *