خانه / اخبار / رئیس اتاق بازرگانی ایران: مقابله با جنگ اقتصادی نیازمند اجرای قوانین خاص است

رئیس اتاق بازرگانی ایران: مقابله با جنگ اقتصادی نیازمند اجرای قوانین خاص است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مقابله با جنگ اقتصادی را نیازمند اجرای قوانین خاص دانست و گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مقرر شده تا کمیته سه جانبه ای متشکل از کارشناسان اتاق بازرگانی، مجلس و صنعت تشکیل و برای رفع موانع راهکارهای مناسبی تهیه و اجرا شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صادرکنندگان از ایرنا ، غلامحسین شافعی روز شنبه در شصت و هفتمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان البرز افزود: رفتارها و تصمیم های قوه قضائیه در مدیریت جدید امید و نیروی تازه ای را به جامعه تزریق می کند و ذکر یک نکته در اینجا ضروری است که برای کمک کردن به کاهش پرونده های قضایی و یا کاهش زندانی ها باید ضمن تقویت اقتصاد، به رشد اشتغال و در نهایت کاهش بیکاری فراهم شود.

وی موقعیت مناسب استان البرز در کشور از جمله نزدیکی به پایتخت را از ویژگی های این خطه در مسیر توسعه فعالیت های تولیدی و تجاری عنوان کرد.

شافعی با ذکر این نکته که ۲ نماینده استان البرز در کمیسیون های مجلس حضوری مهم دارند که برای این استان یک ظرفیت محسوب می شود، افزود: علاوه برآن تلاش های سازنده‌ای در اتاق بازرگانی البرز انجام شده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کشور گفت: مقام معظم رهبری همواره تاکیدات مهمی در خصوص مسائل اقتصادی داشته اند و نیاز است حرف های مسئولان در این حوزه عملیاتی شود.

وی به بودجه سال و رقم بزرگ کسری بودجه اشاره کرد و افزود: فعالان اقتصادی نگران این‌ هستند که با روش های مختلف برای جبران کسری بودجه، مالیات ها در واحدهای تولیدی شناسنامه دار افزایش یابد.

وی عنوان کرد: از دولت و مجلس می خواهیم که با قاطعیت و جسارت کاری کنند تا موضوع مالیات بر پایه سرمایه جلوتر رفته، معافیت های مالیاتی از بین برود و فرارهای مالیاتی شناسایی شود تا فشار بر واحدهای تولیدی شناسنامه دار سالم در سال جاری زیاد نشود؛ زیرا نگرانی های فعالان اقتصادی در این خصوص فراوان است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در مورد استفاده از ظرفیت شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی گفت: عملکرد این شورا در بهبود فضای کسب و کار می تواند راهگشای مشکلات اقتصادی کشور باشد.

شافعی اظهار داشت: انسجامی که در البرز می بینیم یک موهبت است و باید حمایت از بخش خصوصی بیشتر شود، ما در بحث اقتصاد خیلی مشکل داریم همه اینها را نمی شود حل کرد، باید طبق اولویت بندی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استانی موارد را در دستور کار قرار دهیم و هرآنچه از دستمان برآید برای این شورا در البرز انجام دهیم.

دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کشور افزود: توزیع قدرت بین سازمان های دولتی در استان ها با هدف رفع موانع اقتصادی ضروری است.

 

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *