خانه / اخبار / فرصت سرمایه گذاری شرکت‌های ایرانی در سوریه

فرصت سرمایه گذاری شرکت‌های ایرانی در سوریه

بهترین طرح‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری در سوریه را پس از رصد در اختیار شرکت‌ها و فعالان اقتصادی ایرانی قرار می‌دهیم.

به گزارش روز یکشنبه انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ، محمد رضا مودودی در همایش آشنایی با فرصت‌های سرمایه گذاری و تجارت با سوریه افزود: با اهمیت دادن به تجارت آزاد در همکاری با سوریه سعی داریم فرآیند تجاری دو کشور به بهترین نحو شکل بگیرد تا هم بازاری پایدار برای صادرات کالا‌ها و خدمات ایرانی باشد و هم بتوانیم از بازار سوریه برای تامین برخی از نیاز‌های خود استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: سوریه برای تامین نیازمندی‌های روزانه و همچنین در حوزه ساخت و ساز‌ها نیازمند همکاری است و این عرصه بهترین فرصت را در اختیار سرمایه گذاران ایرانی برای حضور درازمدت در این بازار قرار داده است.

وی همچنین گفت: زمانی که سوریه با یکی از بزرگترین گرفتاری‌ها بر اثر هجوم تروریست‌ها دست به گریبان بود در کنار این کشور ایستادیم و توانستیم یکی از بزرگترین توطئه‌ها را خنثی کنیم از این رو امیدواریم امروز هم در بازسازی سوریه شاهد این هماهنگی و همکاری باشیم.

مودودی گفت:: زمانی حجم مبادلات ما با سوریه بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بود که امروز این رقم به علت مشکلات متعدد از جمله تحریم‌ها افت کرده است، اما با وجود اینکه دشمنان بزرگترین و سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال می‌کنند آمار‌های تجاری ما شاخص‌های بسیار موثری را نشان می‌دهد.

وی افزود: اگرچه در سه ماهه اول امسال در کالا‌های رسمی ۱۱ و نیم میلیارد دلار صادرات داشتیم که یک درصد در قیاس با مدت مشابه سال گذشته افت را نشان می‌دهد، اما صادرات وزنی کالا‌ها از ۲۷ میلیون تن در سه ماهه اول سال ۹۷ به ۴۰ میلیون تن در سه ماهه اول امسال افزایش یافته که قطعا این میزان باید در ارزش صادراتی دیده می‌شد، اما از نیمه دوم سال گذشته به علت دغدغه‌هایی مانند تعهدات ارزی، صادر کنندگان قیمت پایه صادراتی را کاهش دادند.

 

IccairTelegram

همچنین

نشست ۴ ساعته اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار شد

 اولین همایش آموزش ، تبلیغات و توانمندسازی که با حضور شرکت های عضو انجمن برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *